برگزاری کارگاه آموزشی"مدیریت اطلاعات در کتابخانه­های دیجیتالی"

کارگاه آموزشی"مدیریت اطلاعات در کتابخانه­های دیجیتالی" به همت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان نور و با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران برگزار شد. من هم به عنوان نماینده انجمن در روز دوشنبه 24/4/1387 به قم سفر کردم و در این کارگاه شرکت کردم و از نزدیک با مطالب ارائه شده در کارگاه آشنا شدم. آقای سید مهدی طاهری، که علی رغم جوان بودن بسیار در این حوزه ها صاحب دانش هستند، در این کارگاه مطالب خیلی خوب و تخصصی ارائه کردند که امیدوارم هر چه زودتر اسلایدهایشان را برایم ارسال کنند تا بر روی این وبلاگ قرار دهم. 

بعد از این کارگاه هم در همایش ماهانه "انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه قم" با عنوان "کتابخانه های دیجیتال: واقعیت ها و چالش ها" شرکت کردم. (گزارش نشست)

چیزی که در این کارگاه و همایش و صحبت با آقای طاهری به ذهنم رسید این بود که حوزه کتابداری و اطلاع رسانی چقدر جای کار دارد و چقدر مطلب بکر و عالی برای پژوهش و مطالعه و کار علمی هست. به نظرم رسید اگر بتوانیم نشستهای تخصصی که فقط بحث و مشارکت افراد شرکت کننده باشد در زمینه های مورد نظر برگزار کنیم، خیلی تاثیر گذار باشد. امیدوارم بتوانیم سلسله نشستها و کارگاه هایی در این زمینه ها برگزار کنیم.

/ 2 نظر / 170 بازدید
مهسا رهنما

درود بر شما همایش ملی کتابخانه های آموزشگاهی اردیبهشت 1388 در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد گردید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت مراجعه فرمایید. http://issl88.um.ac.ir شاد و پیروز باشید.

حیدری

لطفا اگر در مورد نشر الکترونیک اطلاعاتی چه به فارسی و چه انگلیسی در دسترس دارید برایم ارسال نمایید