اولین و قدیمیترین وبلاگ کتابداری و اطلاع رسانی به زبان فارسی

وبلاگی که ملاحظه می فرمائید یعنی وبلاگ "فهرستنویسی منابع اینترنتی"، در تاریخ 12/4/1387 با شماره "11260و"  در واحد "ثبت آثار سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران" به عنوان "اولین وبلاگ در زمینه کتابدار ی و اطلاع رسانی به زبان فارسی" به ثبت رسیده است. من این وبلاگ را در بهمن سال 1381 ایجاد کردم و اولین پست آن مربوط به تاریخ 16/11/1381 است. چون موضوع پایان نامه کارشناسی ارشدم فهرستنویسی منابع اینترنتی بود، این وبلاگ را ایجاد کردم تا به مطالب تخصصی این حوزه بپردازم. خودم هم نمی دانستم که این وبلاگ قدیمی ترین وبلاگی است که در زمینه کتابداری و اطلاع رسانی به زبان فارسی وجود دارد و هنوز هم فعال است. تا اینکه روزی با سرکار خانم پاکدامن که پایان نامه کارشناسی ارشدشان به موضوع وبلاگهای کتابداری و اطلاع رسانی اختصاص دارد، صحبت می کردم و متوجه شدم که این وبلاگ اولین وبلاگ در این حوزه است.

تا اینجا، این وبلاگ دو رکورد به جای گذاشته است: یکی اینکه "اولین وبلاگ کتابدار ی و اطلاع رسانی به زبان فارسی" است که هنوز هم فعال است و دوم اینکه، "اولین وبلاگی است که در واحد ثبت آثار کتابخانه ملی" به ثبت رسیده است.

فایل معرفی وبلاگ برای ثبت در واحد ثبت آثار کتابخانه ملی ایران

اولین وبلاگ کتابداری و اطلاع رسانی به زبان فارسی

فایل معرفی وبلاگ در نشانی دیگر: http://www.scribd.com/doc/3948873/CIR-introduction

http://upload.parsimages.com/original/1215859669/30806.jpeg

/ 11 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباسقلی

با سلام و خسته نباشید و با سپاس فراوان از مطالب خوبتون ، آرزوی موفقیت برای شما لطفا به وبلاگ اطلاع رسانی ما هم سر بزنید www.informationscience.blogfa.com

سمانه نوذر

مباررررکه[گل] همواره موفق و پیروز باشید.

محمد

چرا دروغ می گی قبل از سال 1387 ده ها وبلا گ ثبت شده بود

محسن حاجی زین العابدینی

بازدید کننده گرامی، جناب آقای محمد اگر دقت کرده باشید این وبلاگ در سال 1381 ایجاد شده ودر سال 1387 در کتابخانه ملی به عنوان اولین وبلاگ حوزه کتابداری و اطلاع رسانی ثبت شده است. اگر شما مورد یا مواردی را می شناسید که قبلا ثبت شده باشند لطفا حتما اطلاع دهید که نوشته خود را اصلاح کنم.

حبه انگور

اگر مثل این مفت خور نباشه که کتابداری ایران به گند کشیده نمیشه. فعلا که دوره دوره امثال زین العابدینی و اصنافی است که هم استادای کتابداری ایران را خر کرده اند و هم دانشجویان زپرتی کتابداری را.

محسن حاجی زین العابدینی

کاشکی جناب حبه انگور کمی مودبانه تر می نوشتند. ما که به هیچ وجه اجازه حذف و سانسور هیچ چیز را به خودمان نمی دهیم و مجبوریم این نوشته را همین طور و با هر ادبیاتی که نوشته اند حفظ کنیم. امیدوارم در آینده نظرتان تغییر کند یا لااقل طوری بنویسید که به لحاظ بی احترامی به خوانندگان، دائما از انتشار آن خجالت زده نشویم.

محمد محمدي

باسلام دركتابخانه هاي عمومي شهرستان سرپل ذهاب (استان كرمانشاه)اكثر روزها هفته بجاي كتابدار ، مستخدم كتابخانه پاسخگو ارباب رجوع است چون كتابدارهاي محترم 3-2 ساعت قبل از پايان ساعت كار اداري تشريف مي برند و در اين زمينه كسي هم پاسخگو نيست باتشكر محمد محمدي -شهروند خبرنگار

سمانه

سلام و تبریک برای افتخاری که کسب کردین شما می تونین راهنمایی کنیین بنده رو که چطور می شه یک چک لیست تهیه کرد در حوزه فراموتورها؟ اصلا چه اصولی باید رعایت بشه؟ سپاسگذارم

تغییر

کتابداران به کمپین تغییر کتابداری بپیوندید