اسکیما دات ارگ https://schema.org/.

برای مدیریت فراداده های محیط وب و بازیابی درست و دقیق ایجاد شده است. دریایی از داده ها و راه کارهای مدیریتی برای آنها ارائه می کند. اگر چه کار تکمیل آنها سخت است اما بازیابی را متحول می کند.

https://schema.org/


Schema.org یک فعالیت مشترک ، جامعه ای است که مأموریت دارد طرح هایی را برای داده های ساخت یافته در اینترنت ، صفحات وب ، پیام های ایمیل و فراتر از آن ایجاد ، حفظ و ارتقا دهد.


از واژگان Schema.org می توان با رمزگذاری های مختلف ، از جمله RDFa ، Microdata و JSON-LD استفاده کرد. این واژگان موجودیت ها ، روابط بین موجودات و کنش ها را در بر می گیرد و به راحتی می توان از طریق یک مدل الحاقی مستند به خوبی گسترش داد. بیش از 10 میلیون سایت از Schema.org برای علامت گذاری صفحات وب و پیام های ایمیل خود استفاده می کنند. بسیاری از برنامه های Google ، Microsoft ، Pinterest ، Yandex و دیگران قبلاً از این واژگان برای تأمین تجربیات قابل توسعه و غنی استفاده می کنند.


واژگان Schema.org که توسط گوگل ، مایکروسافت ، یاهو و یاندکس تاسیس شده اند ، با استفاده از لیست پستی public-schemaorg@w3.org و از طریق GitHub ، با یک فرایند جامعه باز توسعه می یابند.


یک واژگان مشترک تصمیم گیری در مورد برنامه را برای مدیران وب و توسعه دهندگان آسان می کند و بیشترین سود را برای تلاش هایشان می برند. با همین روحیه است که بنیانگذاران ، همراه با جامعه بزرگتر گرد هم آمده اند - تا مجموعه مشترکی از طرح ها را ارائه دهند

/ 0 نظر / 25 بازدید